من گاهی وقت‌ها که از دست کسی يا گروهی از سياست‌مداران يا آدم‌های معروف عصبانی می‌شوم و به نظرم می‌رسد که احمقانه يا غيراخلاقی رفتار کرده‌اند يا می‌کنند در جمع خصوصی ممکن است با تعابير بدی از آن‌ها ياد کنم. تقريبا در تمامی اين موارد مريم که اکثر اوقات نقش «خردمند» خانواده ما را ايفا می‌کند شاکی می‌شود و بهم تذکر می‌دهد که اين جوری رفتار کردن خيلی سبک و خيلی بی‌فايده است. اين يکی دو روزه وقتی وبلاگ‌هايی را ديدم که عريان به کسانی - مثلا به روحانيون يا بسيجی‌ها يا غرب‌زده‌ها يا زنان بی‌حجاب و الخ-  ناسزا می‌گويند و يا آن‌ها را با کلمات بد و لحن تحقيرآميز خطاب می‌کنند و يا همه چيز را سياه و سفيد مطلق می‌بينند به خوبی حس می‌کنم که اين مدل حرف‌زدن چقدر مشمئزکننده است و چقدر آدم تمايل دارد تا به اصل حرف آدم‌های اين جوری توجه نکند و اين‌که اعتدال و رعايت انصاف و ادب تا چه حد در تاثيرگذاری سخن موثرتر است. خودم هم گاهی توی وبلاگ ممکن است اين کار را کرده باشم مثلا در مورد دوستان چپ‌گرا يا کسانی ديگر. می‌فهمم کار بدی بوده است و عذر می‌خواهم و سعی می‌کنم بيشتر مراقب باشم.

/ 6 نظر / 16 بازدید
amirmehdi

احسنت. (یا همان ای‌ول!)

navid

سلام.. طبيعتا در حال حاضر شاخص بسيار پايين‌تر از ارزش واقعی خود ايستاده است. کافی است به نسبت پی‌ای بعضی از شاخص‌ها نگاه کنی. اين وضعيت طبيعتا پايدار نمی‌ماند و به يک محرک احتياج دارد. شايد يک خبر برای اين امر کافی باشد. و آنگاه همه برای مدير جديد که احتمالا هيچ نقشی در اين اتفاق نداشته به به و چه چه سر خواهند داد.... نمی‌دانم چرا نهاونديان نپذيرفت...

hooman

در اينجا ارزيابی از سياستمداران اساسا به نقد برنامه ها و ديدگاه نميرسد و نقطه شروع متاسفانه ارزيابيهای روانی و اخلاقی است اين نه تقصير ما که آنها ست

Ali

آقا نوید PE میانگین وزنی 50 شرکت برتر بورس چقدره؟ من هر چی میگردم پیدا نمیکنم

خط سوم

نظرتون راجع به دبير کل جديد که جوون بودنش خيلی تو چشم مياد چيه؟ آيا مديريت بورس رو که گزینه‌های با تجربه‌تر ازش فرار ميکنن ميشه به اين آدم جديد سپرد ؟

navid

برای علي - من يكبار نياز داشتم بعد از كلي گشتن ديدم تنها جايي كه داشت نشريه هفتگي بورس بود كه تو كتابخونه سازمان بورس پيدا مي‌شد. يك جدولي بود كه آمار اون هفته رو مي‌داد و پي‌اي ميانگين رو هم مي‌گفت.